
Afbramen, kanten breken en trommelen bij Dumaco
Bij het bewerken van plaatmateriaal draait het niet alleen om precisie in vorm, maar ook om een veilige en nette afwerking. Daarom biedt Dumaco diverse nabewerkingen aan zoals afbramen, kanten breken en trommelen. Zo zorgen we ervoor dat uw producten niet alleen technisch kloppen, maar ook veilig, gebruiksklaar en visueel verzorgd zijn — klaar voor verdere montage of verwerking.
Afwerking plaatwerk
Dumaco beschikt over een breed scala aan machines voor de afwerking van plaatwerk. Denk hierbij aan bewerkingen als kanten breken, trommelen, korrel slijpen en walshuid verwijderen. Zo zorgen we ervoor dat uw producten niet alleen technisch kloppen, maar ook veilig, gebruiksklaar en visueel verzorgd zijn, klaar voor verdere montage of verwerking.
De voordelen van afbramen, kanten breken en trommelen
Na het lasersnijden kunnen er bramen of spatten ontstaan, vooral aan de onderzijde van het materiaal. Onze vakmensen verwijderen deze zorgvuldig, handmatig of machinaal. De metalen onderdelen zijn na afbramen volledig vrij van scherpe oneffenheden:
- Altijd een goed verzorgd eindresultaat
- Geen scherpe randen en dus een veiliger en handzaam product
- Direct geschikt voor eventuele verdere nabehandeling
- Constante kwaliteit
- Alle delen van klein tot groot kunnen wij bewerken
- Bewerkingen en nabewerkingen onder één dak bij Dumaco

Kanten breken en trommelen
Voor extra veiligheid en gebruiksgemak kunnen we de randen ook kanten breken. Hierbij worden de scherpe randen machinaal afgerond met behulp van borstelmachines. Het resultaat: een gladde, veilige rand die prettig aanvoelt en geschikt is voor diverse toepassingen van esthetisch plaatwerk tot onderdelen in vochtige omgevingen.
Waarom kanten breken?
- Voorkomt letsel bij gebruikers of monteurs
- Ideaal voor RVS producten in hygiënische of vochtige omgevingen
- Beter geschikt voor nabehandelingen zoals poedercoating
Trommelen
Voor kleine RVS-onderdelen gebruiken wij trommelmachines. Hierbij worden onderdelen in een trommel met slijpstenen bewerkt tot een glad eindresultaat. Een efficiënte, veilige manier om grote aantallen kleine delen snel te ontbramen en afronden.
Onze machines
Dumaco beschikt over een breed scala aan machines voor de afwerking van plaatwerk. Denk hierbij aan bewerkingen als kanten breken, trommelen, korrel slijpen en walshuid verwijderen. Voor verschillende materialen (RVS, staal en aluminium) worden specialistische machines gebruikt. Ook beschikt Dumaco over enkele machines waarmee diverse materialen bewerkt kunnen worden. De machines zijn verdeeld over verschillende Dumaco vestigingen. Dumaco werkt met gerenommeerde machinemerken zoals Timesavers, Lissmac, Costa, Rossler, Qfin en Steelmaster.

