Naast zijn werk als voorman begon hij meer betrokken te raken bij werkvoorbereiding, inkoop en offertes. Hierbij kan hij altijd rekenen op de hulp van Rob bij technische uitdagingen. Door de efficiëntieslag die is gemaakt kunnen ze op de afdeling steeds meer producten verwerken. Daarnaast krijgt hij steeds meer verantwoordelijkheid en mag de werkplaats indelen, gereedschapsleveranciers selecteren en personeel inzetten.
Specialist in verspanen?
Op dit moment bestaat Robert zijn team uit 8 mensen en is hij enorm trots op hoe goed iedereen samenwerkt en hoe hecht het team is geworden. Zijn takenpakket is zeer divers, omdat hij overzicht heeft over het gehele proces en met zijn kennis kan bijsturen waar nodig. Zijn ervaring en kennis maakt het tot een specialist. Daarnaast heeft hij het vak van verspaner vanuit verschillende invalshoeken bekeken voordat hij in een leidinggevende rol kwam.
“Ik heb nooit bewust voor dit vak gekozen, maar ben erin gerold en heb mijn weg gevonden. Na ruim 8 jaar aan de zijlijn van de freesmachine te hebben gestaan, begrijp ik maar al te goed hoe alles werkt en kan ik mijn leidinggevende rol effectief vervullen.”
Vrije tijd
Robert houd van sporten in de sportschool Hij heeft zelfs een paar bodybuildingwedstrijden gedaan. Hij gaat drie keer per week sporten met zijn collega in de lokale sportschool op het bedrijventerrein. En binnenkort stapt hij weer op de motor als het weer wat beter wordt!
Dagelijkse werkzaamheden
Hij werkt samen met een vast team van 8 personen op de afdeling. Elke ochtend heeft Robert een werkoverleg met de meewerkend voormannen van de andere afdelingen en met mensen van kantoor. Zijn dag is gevuld met diverse taken, van het aansturen van het team tot het oplossen van problemen en het plannen van werkzaamheden.”
Waar ben je trots op?
“Ik ben het meest trots op de transformatie die onze afdeling heeft doorgemaakt in de afgelopen 20 jaar. Van een oude naar een vernieuwde afdeling waarin ik de kans heb gekregen om te ontwikkelen en een hecht team te vormen.” Aldus Robert